Munkatársaink előadásai a 2023-as Kautz konferencián
2023. június elsején került megrendezésre a Széchenyi István Egyetem Kautz Gyula Gazdaságtudományi Karának éves konferenciája Current Challenges for Sustainable Development at Global and Regional Levels címmel.
Tanszékünk képviseltette magát úgy a konferencia plenáris programjában, mind a szekciókban.
Délelőtt a Dr. Csizmadia Zoltán, a 10 éves Tér, Gazdaság, Ember folyóirat panelbeszélgetés során tartott előadást, a 2019-es 1. tematikus szám egyik tanulmánya kapcsán: „Az autonóm, önvezető technológiák elterjedésének társadalmi következményei - kérdések, dilemmák és szempontok” címmel. Csizmadia Zoltán volt a
kötet vendégszerkesztője.
A délután során a Pénzügyi tudatosság és biztosítás szekcióban tartott előadást Dr. Páthy Ádám, Dr. Bugovics Zoltán és Dr. Tóth Péter. Az előadások a Mesterséges intelligencia segítségével személyre szabható biztosítási termékek fejlesztése című 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2021-00267 azonosítószámú projekt keretében zajló kutatás részeredményeit mutatták be.
A szekció előadásai az alábbiak voltak:
Pénzügyi tudatosság és biztosítás
Elnök: Kovács Norbert
Helyszín: MC123
- Kóka Antal: A biztosítás mint a pénzügyi tudatosság eszköze a Z generáció körében - Személyre szabható biztosítási termékek fejlesztése projekt a Széchenyi István Egyetemmel együttműködésben
- Tóth Péter – Balogh Péter: Magyar fiatalok pénzügyekhez és a pénzügyi intézményekhez való viszonyának változása az elmúlt két évtizedben
- Bugovics Zoltán: Fókuszcsoportos vizsgálatok az egyetemisták pénzügyi-biztosítási tudatosságával kapcsolatban
- Kovács Norbert – Páthy Ádám: Magyar egyetemisták biztosítási tudatosságának kérdőíves felmérése
- Zánkai Attila: Mesterséges intelligencia segítségével személyre szabható biztosítási termékek fejlesztésének informatikai kérdései, digitalizációs háttere
Simonik Péter helytörténeti konferenciát szervezett Tatabányán
Dr. Simonik Péter, tanszékük egyetemi docense volt az egyik főszervezője a Tatabányán megrendezésre került tudományos konferenciának 2023. május 19-21-e között. A XIX. Országos Honismereti Kiadványszerkesztői Konferencia első napján levezető elnökként, második napján előadóként és a helytörténeti séta vezetőjeként, a harmadik napon pedig a Turul-emlékmű, a Szelim-barlang, valamint a Ranzinger Vince kilátó helytörténeti jelentőségét bemutató "túra" vezetőjeként vett részt.
Simonik Péter előadását A bányanyitástól a városalapításig. címmel tartotta a Tulipános Házban, a volt Tiszti Kaszinó épületében.
A konferencia programja elérhető itt.
Best paper award a IAPNM 18. konferenciáján
Dr. Tóth Péter, tanszékünk egyetemi docense a Budapesti Gazdasági Egyetem munkatársaival, Németh Szilárddal és Zsigmond Szávával közösen elkészített és előadott kutatási anyaga nyerte el a 2019. július 3–5-e között "Challenges in Public, Non-Profit and Social Marketing" címmel megrendezett 18th International Congress on Public and Non-Profit Marketing nemzetközi konferencián a legjobb tanulmány díját. A cikk címe: Perception of a regional festival and the difficulties of information gathering, elolvasható a konferencia tanulmánykötetében itt (112-126. o.).
Nárai Márta és Tóth Péter előadásai a BGE fesztiválokkal kapcsolatos konferenciáján
A Budapesti Gazdasági Egyetem pályázati forrásból 3 éves Fesztiválkutatást valósított meg, melynek célja a fesztiválok, nagyrendezvények gazdasági-társadalmi hatásmechanizmusainak feltárása, a fesztiválipar és fesztiválgazdaságtan vizsgálati módszertanának fejlesztése. A kutatás zárásaként értékelő konferenciát tartottak Győrben 2019. március 19-20-a között.
A konferencián előadott tanszékünk két munkatársa: Dr. Nárai Márta, aki az EYOF önkéntesei körében végzett online kutatá eredményeit mutatta be és Dr. Tóth Péter, aki a Győrkőc Fesztivál látogatói vizsgálatairól tartott előadást.