Nemzetközi és hazai projektek

Futó projektek:

Győri Vizi Társulat közmunka programjában résztvevők számára mentori szolgáltatás megvalósítása, az Universitas-Győr Nonprofit Kft –vel együttműködésben (2014 – 2015)

Együttműködő: Universitas-Győr Nonprofit Kft.

Futamidő: 2014. október – 2015. február

Projekt célja:
A program célja a Győri Vizi Társulat közmunka programjában résztvevő 22 fő részére mentori szolgáltatás nyújtása; társadalombiztosítási, önkormányzati, szociális ügyek intézésében tájékoztatás nyújtása; munkaügyi tanácsadás és az egészségügyi ellátó rendszeri és közigazgatási rendszerben való eligazodásban segítség nyújtása volt.
A tanszék az öt hónapos időintervallum alatt szociális munkás végzettségű kollégákkal állt a megbízó rendelkezésére. A tanszék munkatársai négy alkalommal nyújtottak a fenti témaköröket tekintve tájékoztatást és tanácsadást a 22 fő részére, egy alkalommal pedig erőforrás bővítés történt, önkormányzati és szociális ellátórendszeri szolgáltatások bevonásával.

Segítünk az időseknek program - SIP

Szociális városrehabilitáció Győr-Újváros területén
NYDOP-3.1.1/B-09-2f-2012-0001

A projekt időtartama: 2013. szeptember – 2014. június
A program megvalósítója a Szociális munka Tanszék mellett működő Szociális Projektinkubátor,
Közösségi Akció és Kutatás Alapítvány
Együttműködő partnerek: Egyesített Egészségügyi és Szociális Intézmény, Széchenyi István Egyetem Szociális munka Tanszék

A projekt célja a Révfaluban és Újváros városrészben élő idős emberek életminőségének javítása úgy, hogy közben a projektben résztvevő többi generáció társadalmi felelősség vállalása erősödik. A közös munka során együttműködések generálják a közösségépítést, amelynek eredményeként Újvárosban kialakul egy egymásért tenni akaró, odafigyelő, gondoskodó mikroközösség.

Az önkéntesek - középiskolások, egyetemisták, nyugdíjasok - teamekben keresik fel az elmagányosodott idős embereket és nyújtanak szükségleteiknek megfelelő segítséget. Egyben jelzőrendszer funkciót is betöltenek, mert a kompetenciájukon túlmutató problémák esetében jeleznek és kapcsolatot vesznek fel a Családsegítő Szolgálattal és az Egyesített Egészségügyi és Szociális Intézménnyel, ahol képzett szakemberek tudnak reagálni a felmerült igényekre.

TÁMOP 422A/11 Helyi fejlesztés

"A Győri Ipari Körzet, mint a térségi fejlesztés új iránya és eszköze" kutatási program E5. Együttműködések a humán szolgáltatásokban résztéma.
Futamidő: 2012. szeptember 1. - 2014. augusztus 31.

Lezárult projektek:

Győr Megyei Jogú Város Települési Esélyegyenlőségi Programja 2013-2017.

Megbízó: Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata
Futamidő: 2012. június – 2012. november.

Hajléktalan emberek szükségleteinek felmérése Győrben

Megbízó: Hajléktalanokat Segítő Szolgálat
Háttérprogram: Új Széchenyi Terv TÁMOP-5.3.3-11/2-2011-0010:
„Az utcán élő hajléktalan személyek társadalmi visszailleszkedésének, foglalkoztathatóságának elősegítése, sikeres munkaerő-piaci integrációjának megalapozása”
Futamidő: 2012. szeptember - 2013. február.

Részletek »

A kistérségi szolgáltatások fejlesztése az önkormányzatok és képzőintézmények közötti kapcsolat erősítésével (TÁMOP 5.4.4-09/2/A-2009-0015)

A feladatok két tényezőre fókuszáltak:

• egyrészt a tereptanári műhelymunka fejlesztésére,
  • másrészt tereptanárok számára szervezett szakirányú továbbképzésre.

Részletek »

Interprofesszionális szemléletű közösségi szociális munkára felkészítés alternatívái (TÁMOP 5.4.4.-09/2/C-2009-0006)

A projekt termékei az interprofesszionális szemléletű közösségi szociális munkára való felkészítéshez

• képzési modulok kidolgozása, ezek egy részéből kialakított képzések kipróbálása,
  • kötetek kiadása.

A projekt honlapja: http://www.tamop544c.pli.sze.hu/.

Részletek »

Leonardo da Vinci: European Interprofessional Education Network (2005-07) és Erasmus: EIPEN Accompanying Measures (2007-09)

A két projekt célja: Az egészségügyi - szociális ellátás és képzés területén:

• létrehozni, bővíteni és fejleszteni egy európai, ill. nemzetközi képzési hálózatot
  • a szakmaközi együttműködés tanulásában és oktatásában a "jó" gyakorlatok támogatása, elterjesztése (9 ország, 7 partner)

Az Erasmus: EIPEN Accompanying Measures honlapjai:

Részletek »

Munkaszüneti nap 2018. október 22.
Munkaszüneti nap 2018. október 23.
Elektronikus ZH nap 2018. október 24.
Elektronikus ZH nap 2018. október 26.
Levelező oktatás kontaktóráinak időpontja 2018. október 26. 00:00 - 2018. október 27. 23:00
Szenátusi ülés 2018. október 29. 14:00 - 16:00
Munkaszüneti nap 2018. november 1.
Munkaszüneti nap 2018. november 2.