Megjelent a Nemzeti Szociálpolitikai Gyűjtemény

arpadhazi_szt_erzsebet_szocpol_gyujtemeny.jpg Megjelent a Szociálpolitikai Tükör című szakmai folyóirat  könyvsorozatának legújabb kötete Árpád-házi Szent Erzsébet Nemzeti Szociálpolitikai Gyűjtemény címmel. A közel félezer oldal terjedelmű, rendkívül gazdagon illusztrált kiadvány emléket kíván állítani mindazoknak, akik az elmúlt évszázadok során a magyar társadalom legelesettebb tagjait felkarolták és a rászorulókat munkájukkal (szociális munkásként, szociálpolitikusként) segítették. Tanszékünk munkatársa, Dr. Simonik Péter egyetemi docens a könyv két fejezetét (1) A társadalombiztosítás és a munkásvédelem hazai története (2) Szociálpolitikai törekvések és mozgalmak a XIX-XX. századi Magyarországon jegyzi szerzőként.

Kövessen minket a Facebookon is!

Elektronikus ZH nap 2021. október 27. 08:00 - 15:00
Hallgatói klubkoncert 2021. október 27.
Hallgatói klubkoncert 2021. november 3.
Magyar Tudomány Ünnepe 2021. november 4.
Széchenyi Állásbörze 2021. november 9.