Győr + cikk Csillag Attiláról

Kaszás Kornél, a Győr + hetilap Köztünk élnek rovatában írt tanszékünk munkatársáról, Csillag Attiláról 2019. június 14-én. A cikk elolvasható a Győr + honlapján és a tovább után.

Életünk során számos tanácsot kapunk arra vonatkozóan, hogy miként éljük mindennapjainkat. A vállalkozószellemés a bátorság is sokszor szóba kerül, ha jövőbeli sikereinket szeretnénk megalapozni. Csillag Attila életében nagy hangsúlyt kaptak a megfelelő időben meghozott döntések, és az, hogy nem félt igent mondani.

Köztünk élnek

Hazánkat képviselte a világkonferencián

Szerző: Kaszás Kornél / Fotó: Marcali Gábor

Csillag Attila jelenleg ügyvivőszakértőként és terepkoordinátorként dolgozik a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Kar Szociális Tanulmányok és Szociológia Tanszékén, de drámapedagógiát is tanít, valamint a komáromi Monostori Erőd MonoStory színtársulatának is vezetője. Emellett kommunikációs, konfliktuskezelési, szervezetfejlesztési és drámapedagógiai tréningeket tart, és februárban megalapította a győri felsőoktatási intézmény SzeSosem Art névre keresztelt színjátszó társulatát is. „Gyerekkoromban is látszott, hogy központi figura vagyok, már az általános iskolában is rendszeresen szavaltam az ünnepélyeken” – emlékszik vissza a kezdetekre. A Czuczor Gergely Bencés Gimnáziumban érettségizett, majd az egykori Nyugat- magyarországi Egyetem Tanítóképző Főiskolai Karán szerzett szociálpedagógus és művelődésszervező diplomát. „A főiskolai évek alatt nyílt ki számomra a világ. Az Epilóg Kamara Társulat tagja lettem, ahol Miksi Attilától rengeteget tanultam” – meséli Csillag Attila, akinek egy vasvári színjátszó-találkozó indított el „eseménylavinát” az életében. „Miután bemutattuk a darabunkat a fesztiválon, odajött hozzám egy hölgy, hogy lenne-e kedvem színdarabot rendezni Körmenden. Igent mondtam, és megalapítottuk a Turmix Színjátszó Egyesületet.” Ezt követően a hétvégéit Körmenden töltötte az ifjú rendező, akihez Győrből is egyre többen csatlakoztak. A székhelyüket akkor tették át Győrbe, amikor a megyeszékhelyről már többen utaztak Körmendre, mint ahányan ott várták őket. Így született meg Győrben a Mozaik Színjátszó Egyesület. „Az egyesületünknek volt külön technikai stábja, külön zenekara, és persze szereplők is akadtak szép számmal” – idézi fel a mozaikos éveket Csillag Attila, akiről főiskolai oktatói számára is egyre inkább kiderült, hogy közösségi ember, és a közönség előtt is feltalálja magát. „Az egyik évben egy nemzetközi projekt kapcsán több országból érkeztek a karunkra, én pedig tanáromnak, Bánhidi Miklósnak köszönhetően bekerültem a magyar csapatba. Szinte azonnal kaptunk egy feladatot, és minden országnak kiállítást kellett készítenie szítenie a szegénység–gazdagság párhuzamáról. Végül a magyar tabló lett az első, számunkra pedig kiderült, hogy egy készülő könyv témáit jelenítettük meg” – meséli mosolyogva a könyv egyik szerzője. Merthogy egy írói projektben találta magát, amelyben több nemzet együtt alkotott meg egy történetet. Így a győri találkozó után néhány hónappal már Szlovéniába utazott a United Games Hungary Egyesület tagjaként. Ezt követte Olaszország, majd a kötet elkészült, amit Németországban adtak ki. A szerzők között pedig Csillag Attila neve is szerepel. Miután több európai országba is eljutott, Észak- Afrika felé vet te az irányt, hiszen részt vett a Marokkóban megrendezett Ifjúságpolitikai Világkonferencián. „Ráadásul egyedüli magyarként utaztam ki, miután későn értesültem róla, hogy napokkal korábban robbantottak a marokkói repülőtéren. Az összes magyar meghívott visszalépett, így én képviseltem Magyarországot” – idézi fel a kalandos utat Csillag Attila, aki a nemzetközi rendezvényen szerzett kapcsolatainak köszönhetően Törökországba is eljutott, ahol másodmagával projektmenedzsment- tréninget tartott szervezeti vezetőknek. Bár a közösségért végzett tevékenységéért rektori kitüntetést is kapott, volt időszak, amikor ablakbeépítésből tartotta el magát, hogy szenvedélyének hódolhasson. „Komáromba, a Monostori Erődbe hívtak el, ahol úgynevezett sétálószínházat csináltunk több ország szereplőivel, egy nemzetközi projekt keretében” – magyarázza Csillag Attila, aki máig rendezője a Monostori Erődben működő MonoStory Erődszínházi Társulatnak. A színpad világa mellett egyre jobban vonzotta az is, hogy segíthessen másoknak. „2006-tól párhuzamosan dolgoztam Komáromban, valamint Győrben a Családok és Gyermekek Átmeneti Otthonában. Amennyire kimerítő és lélekölő ez a munka, annyira tápláló is” – hangsúlyozza Csillag Attila, akit ezt követően kerestek meg a Széchenyi István Egyetemről, hogy csatlakozzon ügyvivő-szakértőként. Így értünk történetünk végére, amelynek koránt sincs vége, hiszen az újabb fejezetet már írja az élet.

Török Vacsora Est - Sieger Gasztroélmény 2024. április 26. 18:00 - 22:00
UNI GYŐR ÖRÖMFUTÁS 2024. április 27. 09:00 - 10:00