Munkatársaink és hallgatóink a Design Thinking Bootcampen
Három napos Design Thinking Bootcampet szervezett egyetemünk a Menedzsment Campus Kompetencia Központban a 2023. február elején. Az Apáczai-kart 11 fő képviselte, köztük oktatók, oktatásszervezésben dolgozó kollégák valamint hallgatók a szociálpedagógia, szociológia és gyógypedagógia szakokról.
Tanszékünket Dr. Kóbor Kriszta, Csillag Attila és Pécsi Gertrúd képviselte.
Beszámoló a programról itt olvasható.
Az Apácazi-kar résztvevői a Design Thinking Bootcamp programon:
Tervezz Egyetemet!
Trénerek: Barna Máté és Noble Paris
A Menedzsment Campus Kompetencia Központban megrendezett 3 napos Design Thinking Bootcamp programon 25 fő vett részt az Egyetemről.
Örömünkre szolgált, hogy az Apáczai-kart 11 fő képviselte, köztük oktatók, oktatásszervezésben dolgozó kollégák valamint hallgatók a szociálpedagógia, szociológia és gyógypedagógia szakokról.
A bootcamp célja, hogy olyan problémamegoldó stratégiát, tervezői gondolkodást sajátítsunk el, amellyel bonyolult, a szervezet több szintjét érintő aktuális kihívásokra kapunk választ. Egy csoport az Egyetem energiatakarékosságának elősegítéséhez, a hallgatók tudatosabb energiafelhasználásához hozott ötleteket, négy csapat a hatékony kommunikáció és kapcsolattartás növelésére dolgozott ki javaslatokat.
Különleges dinamikát és sokszínűséget adott a csoportmunkának, hogy oktató, hallgató és oktatásszervező munkatársak együtt közösen gondolkodtunk, különböző területekről érkezve, mint gazdasági, mérnöki, informatikai, pedagógiai vagy éppen társadalomtudományi területről.
Innovatívan ötleteltünk az egyetemi kommunikáció hatékonyságának növelésére, ahol a hallgatói aktivitást helyeztük középpontba. Célunk és feladatunk, hogy a szerzett új ötleteket, tapasztalatokat, tudást beillesszük a Kar kommunikációs folyamatába és a tervezett kari stratégiánkba, növelve a Kar marketing tevékenységét, és a felvett hallgatói létszámot is.
Gondolattérkép
Dr. Kóbor Krisztina egyetemi adjunktus kiemelte: „Személy szerint az elmúlt három nap jó gyakorlatát Közösségi és civil tanulmányok mesterszakon az Interprofesszionális együttműködés tárgyba, a módszertant pedig a Segítő közösségi intervenciók kurzusba fogom beépíteni. BA (szociálpedagógia) szakon az Esetmegbeszélő szeminárium során fog a problémamegoldó folyamat egy alternatívájaként megjelenni, a Humán- és csoportfejlesztő tréning szakirányú továbbképzésben pedig a Csoportdinamika tárgy keretében kap helyet.”
Holb Levente, szociológia szakos hallgató szerint : „Nekem nagyon nagy élmény volt a bootcamp, mert rengeteg új tudást sajátítottam el. A közös ötletelés természetesen rengeteg vicces pillanattal, és nevetéssel társult. Emellett az egész rendezvény nagyon jó terepet adott arra, hogy más karok hallgatóit, oktatóit és megismerhessük.”
A tréninget nagyon hasznosnak, jó hangulatúnak és színvonalasnak találtuk.
Győr, 2023. február 3.
Hamuthné Mesterházy Anita
kari titkársági referens