Híreink, aktualitásaink

Simonik Péter podcastban beszélt a Tatán végzett kutatómunkájáról

Simonik Péter podcastban beszélt a Tatán végzett kutatómunkájáról

Dr. Simonik Péter helytörténeti kutató, a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Karának egyetemi docense évek óta kutatja a ma Tatabányához tartozó községek, Alsó- és Felsőgalla, Bánhida, valamint Tatabánya zsidó lakosainak történetét. Egykor a tatai izraelita hitközséghez tartoztak. Felsőgallai temetőjüket 1929 körül nyitották, de azt megelőzően Tatán temetkeztek, sőt, sokan még később is. Dr. Simonik Péter helytörténészként szeretett volna többet megtudni a Tatán eltemetett családokról, s Kerti Katalin, a Goldberger Alapítvány kurátora pedig a vizek városának zsidó temetőjéről.

Hír innen: https://www.kemma.hu/helyi-kozelet/2024/03/tata-zsido-temeto-podcast

Dr. Csizmadia Zoltán lett a regionális tudományi program vezetője

Dr. Csizmadia Zoltán lett a regionális tudományi program vezetője

2024. április 1-től egyetemünk Vezetősége megbízást adott Dr. Csizmadia Zoltán, egyetemi docens, tanszékvezető részére a Regionális- és Gazdaságtudományi Doktori Iskola regionális tudományi programja vezetői feladatainak ellátására.

Gratulálunk a kinevezéshez!

Érzékenyítési séta Győrben

Érzékenyítési séta Győrben

 

Pécsi Gertrúd, kari titkársági referens részvételével minden évben szakmai jellegű érzékenyítési sétát szervez a Széchenyi István Egyetem Közlekedésépítési és Vízmérnöki Tanszéke, építőmérnök hallgatók számára Győrben. 

A sétáról a beszámolót Dr. Makó Emese, egyetemi docens, tanszékvezető írta a tanszék Facebook oldalán.

Dr. Laczkovits-Takács Tímea a győri KEF új elnöke

Dr. Laczkovits-Takács Tímea a győri KEF új elnöke

Dr. Laczkovits-Takács Tímea, tanszékünk egyetemi adjunktusa, ezen év januárjától a város alpolgármestere lett Győr Megyei Jogú Város Kábítószerügyi Egyeztető Fórumának az elnöke. 

A hírt a Győr+ osztotta meg: 
https://www.gyorplusz.hu/gyor/munkaban-az-uj-kef-elnok/

Komplex kutatási gyakorlat és terepmunka indul a tanszéken

Komplex kutatási gyakorlat és terepmunka indul a tanszéken

Tanszékünk a 2023-24-es tannévben tovább folytatja a Magyar Máltai Szeretetszolgálattal közös szakmai munkát és kutatásokat. 

Simonik Péter könyvbemutatója Tatán

Simonik Péter könyvbemutatója Tatán

2024. február 19-én a tatai volt Piarista Rendházban bemutatták a „Legyen lelke Isten árnyékában”. A tatai zsidó temető története és 18-21. századi sírkövei címmel megjelent e-könyvet, amelynek egyik szerkesztője, több tanulmány szerzője, valamint a kötet alapjául szolgáló 2021-2023 között lezajlott, a Magyarországi Zsidó Örökség Közalapítvány, a MAZSIHISZ, valamint Tata Város Önkormányzata által támogatott kutatási projekt szakmai vezetője Dr. Simonik Péter, tanszékünk egyetemi docense volt. 

Tanszékünk a Nyitott Kapuk Napján 2024-ben

Tanszékünk a Nyitott Kapuk Napján 2024-ben

A Széchenyi Egyetem 2024. január 16-án, kedden rendezte hagyományos Nyitott Kapuk Napja rendezvényét. Tanszékünk több helyen is részt vett a forgatagban. A szociális és szociológia alapszakok és a közösségi és civil tanulmányok mesterszak iránt érdeklődők kérdéseire az Apáczai Kar standján tanszéki kollégáink, Wagner Angéla, Böcz Tamara, Oszter Bettina, Bugovics Zoltán és hallgatóink, Dedics Virág, Tóth Anett és Tímár Nelli válaszoltak a délelőtt folyamán. A délutáni, hivatalos szakvezetők által tartott szakos bemutatók mellett pedig egy további látogatható, interaktív programmal is készült Csillag Attila mestertanár és Dr. Kóbor Krisztina egyetemi adjunktus az egyetemre kilátogató végzős középiskolásoknak. Az ÚT144-es teremben, felhasználva a tréneri oktatásban használt feladatokat, szituációkat Offline szabadulószobát szerveztek és vezettek a délelőtt folyamán. A beérkező érdeklődők öt csoportban oldottak meg feladatokat, fejlesztethették önismeretüket, kooperációs készségeiket.

 

Záróvizsgák rendje a 2023-24-es tanév őszi félévében humán-csoportfejlesztő tréner szakon

Záróvizsgák rendje a 2023-24-es tanév őszi félévében humán-csoportfejlesztő tréner szakon

Záróvizsga: Humán- és Csoportfejlesztő Tréner (AKL_THC)
Helyszín: Ravazd  
Időpont: 2024.01.25. (csütörtök) 09:00 óra
Bizottság száma: 25-2
Elnök: Dr. habil Csizmadia Zoltán
Tagok: Dr. Nagy Tamás Jenő, Dr. Kóbor Krisztina, Csillag Attila
Jegyzőkönyvvezető: Wagner Angéla

Munkatársaink és hallgatóink a Design Thinking Bootcampen

Tervezz Egyetemet!Három napos Design Thinking Bootcampet szervezett egyetemünk a Menedzsment Campus Kompetencia Központban a 2023. február elején. Az Apáczai-kart 11 fő képviselte, köztük oktatók, oktatásszervezésben dolgozó kollégák valamint hallgatók a szociálpedagógia, szociológia és gyógypedagógia szakokról. 

Tanszékünket Dr. Kóbor Kriszta, Csillag Attila és Pécsi Gertrúd képviselte. 

Beszámoló a programról itt olvasható.

Az Apácazi-kar résztvevői a Design Thinking Bootcamp programon:

tervezz_3.png

 

Tervezz Egyetemet!

tervezz_2.png

Trénerek: Barna Máté és Noble Paris

A Menedzsment Campus Kompetencia Központban megrendezett 3 napos Design Thinking Bootcamp programon 25 fő vett részt az Egyetemről.

Örömünkre szolgált, hogy az Apáczai-kart 11 fő képviselte, köztük oktatók, oktatásszervezésben dolgozó kollégák valamint hallgatók a szociálpedagógia, szociológia és gyógypedagógia szakokról.

A bootcamp célja, hogy olyan problémamegoldó stratégiát, tervezői gondolkodást sajátítsunk el, amellyel bonyolult, a szervezet több szintjét érintő aktuális kihívásokra kapunk választ. Egy csoport az Egyetem energiatakarékosságának elősegítéséhez, a hallgatók tudatosabb energiafelhasználásához hozott ötleteket, négy csapat a hatékony kommunikáció és kapcsolattartás növelésére dolgozott ki javaslatokat.

                    csoportkép2.jpg  csopoertkép3.jpg

Különleges dinamikát és sokszínűséget adott a csoportmunkának, hogy oktató, hallgató és oktatásszervező munkatársak együtt közösen gondolkodtunk, különböző területekről érkezve, mint gazdasági, mérnöki, informatikai, pedagógiai vagy éppen társadalomtudományi területről.

Innovatívan ötleteltünk az egyetemi kommunikáció hatékonyságának növelésére, ahol a hallgatói aktivitást helyeztük középpontba. Célunk és feladatunk, hogy a szerzett új ötleteket, tapasztalatokat, tudást beillesszük a Kar kommunikációs folyamatába és a tervezett kari stratégiánkba, növelve a Kar marketing tevékenységét, és a felvett hallgatói létszámot is.

 Gondolattérképpostit.jpg

Dr. Kóbor Krisztina egyetemi adjunktus kiemelte: „Személy szerint az elmúlt három nap jó gyakorlatát Közösségi és civil tanulmányok mesterszakon az Interprofesszionális együttműködés tárgyba, a módszertant pedig a Segítő közösségi intervenciók kurzusba fogom beépíteni.  BA (szociálpedagógia) szakon az Esetmegbeszélő szeminárium során fog a problémamegoldó folyamat egy alternatívájaként megjelenni, a Humán- és csoportfejlesztő tréning szakirányú továbbképzésben pedig a Csoportdinamika tárgy keretében kap helyet.”

Holb Levente, szociológia szakos hallgató szerint : „Nekem nagyon nagy élmény volt a bootcamp, mert rengeteg új tudást sajátítottam el. A közös ötletelés természetesen rengeteg vicces pillanattal, és nevetéssel társult. Emellett az egész rendezvény nagyon jó terepet adott arra, hogy más karok hallgatóit, oktatóit és megismerhessük.”

A tréninget nagyon hasznosnak, jó hangulatúnak és színvonalasnak találtuk.

Győr, 2023. február 3.

                                                                                                                                             Hamuthné Mesterházy Anita
                                                                                                                                                 kari titkársági referens

Tantárgyi információk

Válassza ki a beiratkozás félévét!
Válassza ki a nyelvet!
Válassza ki a szakot!
Válassza ki a szakirányt!
Válassza ki a tantervet!
 

Tantárgyi tematika kereső

Események

UNI GYŐR ÖRÖMFUTÁS 2024. április 27. 09:00 - 10:00
Nordic walking 2024. április 29. 08:00 - 09:00
Nordic walking 2024. május 6. 08:00 - 09:00
NFI Filmklub - Ternovszky Béla: Macskafogó 2024. május 6. 18:00 - 20:00