Híreink, aktualitásaink

Dr. Tóth Péter a Civil Szemle szerkesztőségének tagja lett

Dr. Tóth Péter a Civil Szemle szerkesztőségének tagja lett

Dr. Tóth Péter, tanszékünk egyetemi docense meghívást kapott a Civil Szemle szerkesztőségébe. A korábbi főszerkesztő, Dr. Nárai Márta, tanszékünk egyetemi docense 2023-ban átadta a lap főszerkesztői posztját Dr. Nagy Ádámnak. 
A lap jelentős átalakításon esett át az utóbbi időszakban, a fő cél, hogy a jövőben Q3-as nemzetközi folyóirattá váljon. 

Az új szerkesztőség tagjai: 
Balogh Péter, egyetemi adjunktus, Szegedi Tudományegyetem 
Bacsa-Bán Anetta, főigazgató, egyetemi docens, Dunaújvárosi Egyetem
Gerő Márton, egyetemi adjunktus, Eötvös Lóránd Tudományegyetem
Glied Viktor, egyetemi docens, Pécsi Tudományegyetem
Pánovics Attila, egyetemi adjunktus, Pécsi Tudományegyetem
Tóth Péter, egyetemi docens, Széchenyi István Egyetem
Béres-Áfra Zsuzsa doktorjelölt, Debreceni Egyetem

Dr. Nárai Márta a lap nemzetközi tanácsadó testületében segíti a folyóirat munkáját. 

 

Lezárult a SZE SosemArt Egyetemi Színjátszó Társulat tizenkettedik évada

Lezárult a SZE SosemArt Egyetemi Színjátszó Társulat tizenkettedik évada

Péntek délután lezárult a SZE - Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Karon, a SZE SosemArt Egyetemi Színjátszó Társulatunk immáron 12. évada. Nagyon sok csodálatos dolog történt velünk az elmúlt évben. Ahogy a korábbiakban, az évet ezúttal is egy Színjátszós táborral zártuk, melynek során előkészítettük a következő évadunk előadásait. A repertoárunkon lévő 3 vígjáték és egy performansz mellett szeptemberben két új előadással várjuk majd Kedves Közönségünket!
A csodaimitátor címre keresztelt darabunk egy olyan színház kulisszái mögé kalauzolja el a nagyérdeműt, melynek tagjai kizárólag nőkből állnak. A szenvedélyes, intrikákkal tűzdelt perpatvar közepette felvetődik a kérdés, hogy vajon mindenki az-e, akinek látszik, és vajon ki lehet a híres csodaimitátor?
A másik, frissen bemutatásra kerülő előadásunk, John Cresswell "So little time" (1952) című filmjének forgatókönyve alapján, Sári Orsolya által színpadra írt dráma, melynek történései a második világháború idejébe kalauzolják el a Nézőinket. Szerenád című darabunk egy olyan szerelmi történetet mutat be, mely számos aspektusból vizsgálja az egyéni döntések súlyát, a személyes szabadság és az elfogadás kérdéskörét.
Találkozunk szeptemberben!!!!!!:)
Gyermektábor tanszékünk munkatársainak szervezésében

Gyermektábor tanszékünk munkatársainak szervezésében

Tanszékünk idén is két nyári tábort szervez a karon az egyetemi munkatársak gyermekei számára 2024. június 1-e és 12-e között. A Dr. Kóbor Kriszta és Csillag Attila által vezetett tábor egyben szakmai gyakorlatként is funkcionál szociálpedagógus, gyógypedagógus és közösségszervező szakos hallgatók számára. 

Dr. Simonik Péter díja

Dr. Simonik Péter díja

A LI. Országos Honismereti Akadémia nyitónapján, tanszékünk egyetemi docense, Dr. Simonik Péter kitüntetést, a Honismereti Szövetség Emlékérmét vehete át több évtizedes honismereti és helytörténeti munkája elismeréseként Esztergomban. 

Gratulálunk a kitüntetéshez!

Kollégáink előadása a Ladikos Fesztiválon

Kollégáink előadása a Ladikos Fesztiválon

Dr. Bugovics Zoltán és Dr. Tóth Péter, tanszékünk egyetemi docensei meghívást kaptak a Ladikos Fesztivál szervezőitől. Idén 2024. június 15-én 19. alkalommal került megrendezésre a hagyományőrző fesztivál a mecséri dunaparton. A délelőtti idősávban került sor az előadásra, ahol a két kutató a 2021-ben és 2022-ben megrendezett, Bács-Kiskun megye településein lezajlott III. Tanyakollégium   kutatás során szerzett tapasztalatait osztotta meg a fesztivál vendégeivel egy jó hangulató, interaktív előadás keretében. Az előadásokon és az azt követő beszélgetés során szóba került a tanyás területeken élő emberek és helyi társadalmak jellemzői, az itt végzett tevékenységek lehetőségei a globális felmelegedés és a települések átalakulása során.  

 

Záróvizsgák rendje a 2023-24-es tanév tavaszi félévében szociálpedagógia alapszakon

Záróvizsgák rendje a 2023-24-es tanév tavaszi félévében szociálpedagógia alapszakon

Záróvizsga: Szociálpedagógia Ba
Helyszín: 112-es terem AK1  
Időpont: 2024. 06. 25. (kedd) 10:00 óra

Elnök: Dr. Szakácsné Foki Katalin
Tagok: Dr. Benyák Anikó, Dr. Kóbor Krisztina, Dr. Simonik Péter
Jegyzőkönyvvezető: Polgár Fatime

Kollégánktól, Szakál Gyulától búcsúztunk nyugdíjazása alkalmából

2022. március 1-vel Dr. Szakál Gyula, tanszékünk egyetemi docense nyugdíjba vonult. Kollégánk búcsúztatójára 2022. február 28-án került sor az Apáczai Kar tanácstermében. A búcsúztatón Winkler Csaba, a Széchenyi István Egyetem sajtótitkára elevenítette fel Szakál Gyula egyetemi karrierjének főbb állomásait, méltatta a győri kulturális és tudományos életben betöltött szerepét. Kívánunk kollégánknak további aktív, egészségben eltöltött évtizedeket!  

Fotó: Májer Csaba József

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A búcsúztatóról a kisalfold.hu-n jelent meg cikk:
https://www.kisalfold.hu/vezeto-hirek/2022/03/tizenotezer-hallgatot-tanitott-a-szechenyi-istvan-egyetem-nyugdijba-vonulo-oktatoja

Széchenyi István Egyetem

15 órája

Tizenötezer hallgatót tanított a Széchenyi István Egyetem nyugdíjba vonuló oktatója

Dr. Szakál Gyula egyetemi docens, gazdaságtörténész 1987-től napjainkig a győri Széchenyi István Egyetemen tanított, számos hiánypótló műve jelent meg, szerkesztője volt a Győri Tanulmányoknak és a Műhely folyóiratnak is. A neves oktatót munkatársai rendhagyó tanszéki értekezlet keretében búcsúztatták. 

 
SZÉCHENYI ISTVÁN EGYETEM

A rendhagyó tanszéki értekezlet résztvevői, középen dr. Szakál Gyulával. 

„Dr. Szakál Gyula egyetemen töltött gazdag oktatói, kutatói életpályájának záró akkordjához érkeztünk. Nehéz szívvel válunk meg tőle, és minden jót kívánunk neki.” – kezdte a búcsúzást dr. Csizmadia Zoltán, a Széchenyi-egyetem Apáczai Csere János Kar Szociális Tanulmányok és Szociális Tanszékének tanszékvezetője.

 

Az ünnepelt az egyetemen töltött évtizedekről elmondta: „A napokban visszatekintettem ezekre az évekre, és összeszámoltam, körülbelül 15 ezer hallgatót tanítottam. Volt olyan félév, amikor egyszerre 430 fiatalt.” Dr. Szakál Gyula publikációs tevékenységéből is szemezgetett, és több műve keletkezési körülményeiről részletesen is mesélt kollégáinak.

 

„Az akkori főiskolára már elismert, Győr gazdaságtörténetével, a város gazdasági fejlődésének mozgatórugóival foglalkozó történészként érkezett, és az intézményben töltött 35 éve alatt hat tanszéken dolgozott” – kezdte visszaemlékezését Winkler Csaba, a Széchenyi István Egyetem társadalmi kapcsolatok titkára, elnöki megbízottja. Kifejtette, nemcsak az egyetemen, de a város életében is aktívan részt vett, többek között publikációs tevékenységével. Szerkesztője volt a Győri Tanulmányoknak, a Műhely folyóirat szerkesztőségéhez pedig negyed évszázadon keresztül tartozott, nevéhez fűződik például a nagy sikerű Monarchia szám is.

 

A dr. Szakál Gyula által írt könyvek közül kiemelte a Vállalkozó győri polgárok című, 2003-ban megjelent művet, amelyből egy fontos megállapítást idézett: „Győr ősidőktől fogva minden ízében kalmárváros volt; okos, számító, takarékos és praktikus, s ezt Győrnek nem kell szégyellnie, sőt büszke lehet rá. Csak azok győzik a modern idők versenyfutását, akikre ezekből az erényekből örökséget hagyott a múlt.” Ezek a sorok eredetileg több mint egy évszázada, 1896 tavaszán jelentek meg először a Győri Hírlapban. Winkler Csaba hangsúlyozta, az oktató Győrről szóló élvezetes előadásaiban nagyszerűen bemutatta a városra jellemző szellemiséget és sokszínűséget. Búcsúzásában Szakál Gyula holokausztkutatásban betöltött szerepét is méltatta, végezetül pedig elmondta, az oktatóra a hallgatók is jó szívvel emlékeznek, hiszen fontos tudást, értékes ismereteket kaptak tőle.

Tantárgyi információk

Válassza ki a beiratkozás félévét!
Válassza ki a nyelvet!
Válassza ki a szakot!
Válassza ki a szakirányt!
Válassza ki a tantervet!
 

Tantárgyi tematika kereső

Események