Híreink, aktualitásaink

Kollégáink előadása a Máltai Szeretszolgálat rendezvényén Szombathelyen

Kollégáink előadása a Máltai Szeretszolgálat rendezvényén Szombathelyen

A Győr-Moson-Sopron és Veszprém megyei Területi Szakmafejlesztési és Szakmatámogatási Központ 
és a Vas és Zala megyei Területi Szakmatámogatási Rendszer közös szervezésben 
A szakmatámogatási megbízatás eredményei címmel szakmai napot szerveztek 2024. december 10-én a Király Sportkomplexumban Szombathelyen. 

A rendezényre a Győr-Moson-Sopron, Veszprém, Vas és Zala vármegyék szociális és gyermekjóléti intézményeinek munkatársait hívták meg. 

Humán- és csoportfejlesztő tréner Mesterkurzus a tanszéken

Humán- és csoportfejlesztő tréner Mesterkurzus a tanszéken


2024. december 11-én tartotta meg a humán- és csoportfejlesztő tréner szak végzős, 7. évfolyamának vizsgatréningjét, mely idén először Mesterkurzus, Részismereti képzés is volt a Széchenyi István Egyetemen.
Az eseményen Dr. Pongrácz Attila dékán és Dr. habil Csizmadia Zoltán a képzést gondozó Szociális Tanulmányok és Szociológia Tanszék vezetője mondott köszöntőt, majd Dr. Zala Attila és Benyőcs László tartott előadást. A nap további részében a Bűvös 7-es évfolyam, változatos témákban tartott mini tréningjein vehettek részt az érdeklődők.
 
Fogyatékkal élők világnapja a karon

Fogyatékkal élők világnapja a karon

„ Nem mindenkinek kötelező hátrányos helyzetűek segítését hivatásul vállalnia.

De mindenkinek kötelező tudomást vennie hátrányos helyzetű embertársainkról.

Ez az első lépés a szolidaritás felé. ”

Hajós András

  A Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar több tanszékének együttműködésével a Fogyatékossággal Élő Emberek Világnapja alkalmából hagyományteremtő céllal megemlékezést tartottak december 3-án.

 

 

Dr. Nárai Márta bemutatkozik

Dr. Nárai Márta bemutatkozik

Az MTA Szociológiai Tudományos Bizottság Szociális Munka Albizottsága a 2024/25. akadémiai évben is lehetőséget teremt egy-egy kolléga korábbi és jelenlegi kutató tevékenységének részletesebb bemutatására tudományos műhely keretében. A következő időszakban on-line formában az alábbi találkozót szervezik.

Simonik Péter előadása Tatán

Simonik Péter előadása Tatán

Simonik Péter, tanszékünk egyetemi docense 2024. október 15-én délelőtt „Névhasználat és asszimilációs törekvések. A tatai zsidó temető névanyagának vizsgálata” címmel előadást tartottam a Kuny Domokos Múzeum szervezésében 12. alkalommal megrendezett, Tudományos Műhelyek Komárom-Esztergom Vármegyében c. konferencián a tatai vár Lovagtermében.

Dr. Tóth Péter a Civil Szemle szerkesztőségének tagja lett

Dr. Tóth Péter a Civil Szemle szerkesztőségének tagja lett

Dr. Tóth Péter, tanszékünk egyetemi docense meghívást kapott a Civil Szemle szerkesztőségébe. A korábbi főszerkesztő, Dr. Nárai Márta, tanszékünk egyetemi docense 2023-ban átadta a lap főszerkesztői posztját Dr. Nagy Ádámnak. 
A lap jelentős átalakításon esett át az utóbbi időszakban, a fő cél, hogy a jövőben Q3-as nemzetközi folyóirattá váljon. 

Az új szerkesztőség tagjai: 
Balogh Péter, egyetemi adjunktus, Szegedi Tudományegyetem 
Bacsa-Bán Anetta, főigazgató, egyetemi docens, Dunaújvárosi Egyetem
Gerő Márton, egyetemi adjunktus, Eötvös Lóránd Tudományegyetem
Glied Viktor, egyetemi docens, Pécsi Tudományegyetem
Pánovics Attila, egyetemi adjunktus, Pécsi Tudományegyetem
Tóth Péter, egyetemi docens, Széchenyi István Egyetem
Béres-Áfra Zsuzsa doktorjelölt, Debreceni Egyetem

Dr. Nárai Márta a lap nemzetközi tanácsadó testületében segíti a folyóirat munkáját. 

 

Lezárult a SZE SosemArt Egyetemi Színjátszó Társulat tizenkettedik évada

Lezárult a SZE SosemArt Egyetemi Színjátszó Társulat tizenkettedik évada

Péntek délután lezárult a SZE - Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Karon, a SZE SosemArt Egyetemi Színjátszó Társulatunk immáron 12. évada. Nagyon sok csodálatos dolog történt velünk az elmúlt évben. Ahogy a korábbiakban, az évet ezúttal is egy Színjátszós táborral zártuk, melynek során előkészítettük a következő évadunk előadásait. A repertoárunkon lévő 3 vígjáték és egy performansz mellett szeptemberben két új előadással várjuk majd Kedves Közönségünket!
A csodaimitátor címre keresztelt darabunk egy olyan színház kulisszái mögé kalauzolja el a nagyérdeműt, melynek tagjai kizárólag nőkből állnak. A szenvedélyes, intrikákkal tűzdelt perpatvar közepette felvetődik a kérdés, hogy vajon mindenki az-e, akinek látszik, és vajon ki lehet a híres csodaimitátor?
A másik, frissen bemutatásra kerülő előadásunk, John Cresswell "So little time" (1952) című filmjének forgatókönyve alapján, Sári Orsolya által színpadra írt dráma, melynek történései a második világháború idejébe kalauzolják el a Nézőinket. Szerenád című darabunk egy olyan szerelmi történetet mutat be, mely számos aspektusból vizsgálja az egyéni döntések súlyát, a személyes szabadság és az elfogadás kérdéskörét.
Találkozunk szeptemberben!!!!!!:)

Kollégáink előadása a Máltai Szeretszolgálat rendezvényén Szombathelyen

szombathely_20241210.jpg

A Győr-Moson-Sopron és Veszprém megyei Területi Szakmafejlesztési és Szakmatámogatási Központ 
és a Vas és Zala megyei Területi Szakmatámogatási Rendszer közös szervezésben 
A szakmatámogatási megbízatás eredményei címmel szakmai napot szerveztek 2024. december 10-én a Király Sportkomplexumban Szombathelyen. 

A rendezényre a Győr-Moson-Sopron, Veszprém, Vas és Zala vármegyék szociális és gyermekjóléti intézményeinek munkatársait hívták meg. 

A programot Kun Gábor a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet, Módszertani Igazgatóságának igazgatója és Ódor Richárd - MMSZ Gondviselés Háza – Domb Otthon Zalaapáti intézményvezetője, Vas és Zala Vármegyei Területi Szakmatámogatási Rendszer szakmai vezetője nyitották meg. 

 

Tanszékünk munkatársai, Dr. Kóbor Krisztina, Dr. Tóth Péter és Dr. Csizmadia Zoltán a A szociális ellátások és szolgáltatások helyzete a Pannonhalmi és a Szentgotthárdi járásban címmel a két szakmatámogatás által közös koordinációban elkészült átfogó, két járást érintő szociális felmérés eredményeit ismertették.

A kutatásra 2024. áprilisában került sor a két járásban, amiben az előadók mellett Böcz Tamara és Oszter Bettina egyetemi tanársegédek illetve szociológus és szociális munkás nappalis és levelezős hallgatók vettek részt.

„Három év szakmatámogatási munkája kihívások elé állította csapatunkat. Úgy érezzük, hogy a szakemberek számára meghatározó jelentőségű volt tevékenységünk. Kialakultak szakmai közösségek, számos alkalommal cserélhettek tapasztalatok a kollégák, megismerhették egymás munkáját, tanulhattak egymástól. A tőlük kapott visszajelzések alapján szükség van a folytatásra. Bízunk abban, hogy erre a következő támogatási időszakban is lesz lehetőségünk” – foglalta össze az elmúlt időszakban végzett gyümölcsöző, közös és eredményes munkát a „A szakmatámogatási megbízatás eredményei” című konferencián Ráczné Németh Teodóra, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Nyugat-Dunántúli Régiójának szakmai vezetője, a Területi Szakmatámogatási Rendszer idősügyi munkacsoport vezetője.
A Területi Szakmatámogatási Rendszer országos lefedettséggel támogatta 2021 szeptemberétől 2024 végig a szektorban tevékenykedő intézmények mindennapi munkáját hálózat kialakításával és működtetésével, az elmúlt három évben rendezvényeikkel Győr-Moson-Sopron és Veszprém vármegyékben több mint 130 alkalommal közel 3300 főt értek el, míg Vas és Zala vármegyében 80 alkalommal 1777 fővel alakult ez a szám.
A szakmafejlesztés és szakmatámogatási megbízatás kétirányú feladataként a tájékoztatás mellett, az intézmények által jelzett észrevételek is becsatornázásra kerültek az ágazatirányítás felé. Az egyéni állásfoglalások kérése mellett számos a területet érintő felmérés és kutatás készült a projekt ideje alatt. A szakmai napon mindkét konzorcium bemutatta fejlesztő, támogató munkáját kiemelve azon területeket az Országos hálózatban aktívabb szerepeket vállaltak. Ezek a két TSZR viszonylatában az idősellátás, a hajléktalanellátás és a falu- és tanyagondnoki szolgáltatások voltak.
A nap folyamán a szakmatámogatás jelenéről és jövőjéről Kun Gábor a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet módszertani igazgatója beszélt. A rendezvény helyt adott egy saját szerkesztésű ADHD-val kapcsolatos kiadványbemutatóra is mely az ADHD-val diagnosztizált, vagy a tünetegyüttes jeleit mutató gyermekek és családjaik segítési lehetőségeit sorakoztatja fel. 
 

A program a TSZR2021-1481 számú „Szakmafejlesztési és szakmatámogatási rendszer kialakítása Győr-Moson-Sopron és Veszprém megyékben” és a TSZR2021-1491 „Szakmafejlesztési és szakmatámogatási rendszer kialakítása Vas és Zala megyében” projektek együttműködésében valósult meg.

Tantárgyi információk

Válassza ki a beiratkozás félévét!
Válassza ki a nyelvet!
Válassza ki a szakot!
Válassza ki a szakirányt!
Válassza ki a tantervet!
 

Tantárgyi tematika kereső

Események

Uni Győr Örömfutás 2025. Január 11. 09:00 - 10:00
UNI GYŐR ETO HC - FTC 2025. Január 11. 17:00 - 18:00
Agrofeed UNI Győr - Vásárhelyi Kosársuli 2025. Január 17. 19:00 - 20:00
Uni Győr Örömfutás 2025. Január 18. 09:00 - 10:00
Beszélgess velem! 2025. Január 23. 17:00 - 18:00
Uni Győr Örömfutás 2025. Január 25. 09:00 - 10:00
UNI GYŐR ETO HC - SPO 2025. Január 25. 18:00 - 19:00
Agrofeed UNI Győr - Budafok 2025. Január 31. 19:00 - 20:00