Híreink, aktualitásaink

Dr. Tóth Péter a Civil Szemle szerkesztőségének tagja lett

Dr. Tóth Péter a Civil Szemle szerkesztőségének tagja lett

Dr. Tóth Péter, tanszékünk egyetemi docense meghívást kapott a Civil Szemle szerkesztőségébe. A korábbi főszerkesztő, Dr. Nárai Márta, tanszékünk egyetemi docense 2023-ban átadta a lap főszerkesztői posztját Dr. Nagy Ádámnak. 
A lap jelentős átalakításon esett át az utóbbi időszakban, a fő cél, hogy a jövőben Q3-as nemzetközi folyóirattá váljon. 

Az új szerkesztőség tagjai: 
Balogh Péter, egyetemi adjunktus, Szegedi Tudományegyetem 
Bacsa-Bán Anetta, főigazgató, egyetemi docens, Dunaújvárosi Egyetem
Gerő Márton, egyetemi adjunktus, Eötvös Lóránd Tudományegyetem
Glied Viktor, egyetemi docens, Pécsi Tudományegyetem
Pánovics Attila, egyetemi adjunktus, Pécsi Tudományegyetem
Tóth Péter, egyetemi docens, Széchenyi István Egyetem
Béres-Áfra Zsuzsa doktorjelölt, Debreceni Egyetem

Dr. Nárai Márta a lap nemzetközi tanácsadó testületében segíti a folyóirat munkáját. 

 

Lezárult a SZE SosemArt Egyetemi Színjátszó Társulat tizenkettedik évada

Lezárult a SZE SosemArt Egyetemi Színjátszó Társulat tizenkettedik évada

Péntek délután lezárult a SZE - Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Karon, a SZE SosemArt Egyetemi Színjátszó Társulatunk immáron 12. évada. Nagyon sok csodálatos dolog történt velünk az elmúlt évben. Ahogy a korábbiakban, az évet ezúttal is egy Színjátszós táborral zártuk, melynek során előkészítettük a következő évadunk előadásait. A repertoárunkon lévő 3 vígjáték és egy performansz mellett szeptemberben két új előadással várjuk majd Kedves Közönségünket!
A csodaimitátor címre keresztelt darabunk egy olyan színház kulisszái mögé kalauzolja el a nagyérdeműt, melynek tagjai kizárólag nőkből állnak. A szenvedélyes, intrikákkal tűzdelt perpatvar közepette felvetődik a kérdés, hogy vajon mindenki az-e, akinek látszik, és vajon ki lehet a híres csodaimitátor?
A másik, frissen bemutatásra kerülő előadásunk, John Cresswell "So little time" (1952) című filmjének forgatókönyve alapján, Sári Orsolya által színpadra írt dráma, melynek történései a második világháború idejébe kalauzolják el a Nézőinket. Szerenád című darabunk egy olyan szerelmi történetet mutat be, mely számos aspektusból vizsgálja az egyéni döntések súlyát, a személyes szabadság és az elfogadás kérdéskörét.
Találkozunk szeptemberben!!!!!!:)
Gyermektábor tanszékünk munkatársainak szervezésében

Gyermektábor tanszékünk munkatársainak szervezésében

Tanszékünk idén is két nyári tábort szervez a karon az egyetemi munkatársak gyermekei számára 2024. június 1-e és 12-e között. A Dr. Kóbor Kriszta és Csillag Attila által vezetett tábor egyben szakmai gyakorlatként is funkcionál szociálpedagógus, gyógypedagógus és közösségszervező szakos hallgatók számára. 

Dr. Simonik Péter díja

Dr. Simonik Péter díja

A LI. Országos Honismereti Akadémia nyitónapján, tanszékünk egyetemi docense, Dr. Simonik Péter kitüntetést, a Honismereti Szövetség Emlékérmét vehete át több évtizedes honismereti és helytörténeti munkája elismeréseként Esztergomban. 

Gratulálunk a kitüntetéshez!

Kollégáink előadása a Ladikos Fesztiválon

Kollégáink előadása a Ladikos Fesztiválon

Dr. Bugovics Zoltán és Dr. Tóth Péter, tanszékünk egyetemi docensei meghívást kaptak a Ladikos Fesztivál szervezőitől. Idén 2024. június 15-én 19. alkalommal került megrendezésre a hagyományőrző fesztivál a mecséri dunaparton. A délelőtti idősávban került sor az előadásra, ahol a két kutató a 2021-ben és 2022-ben megrendezett, Bács-Kiskun megye településein lezajlott III. Tanyakollégium   kutatás során szerzett tapasztalatait osztotta meg a fesztivál vendégeivel egy jó hangulató, interaktív előadás keretében. Az előadásokon és az azt követő beszélgetés során szóba került a tanyás területeken élő emberek és helyi társadalmak jellemzői, az itt végzett tevékenységek lehetőségei a globális felmelegedés és a települések átalakulása során.  

 

Záróvizsgák rendje a 2023-24-es tanév tavaszi félévében szociálpedagógia alapszakon

Záróvizsgák rendje a 2023-24-es tanév tavaszi félévében szociálpedagógia alapszakon

Záróvizsga: Szociálpedagógia Ba
Helyszín: 112-es terem AK1  
Időpont: 2024. 06. 25. (kedd) 10:00 óra

Elnök: Dr. Szakácsné Foki Katalin
Tagok: Dr. Benyák Anikó, Dr. Kóbor Krisztina, Dr. Simonik Péter
Jegyzőkönyvvezető: Polgár Fatime

Beszámoló a III. Állás- és Terepbörzéről

Idén harmadik alkalommal rendeztek állás- és terepbörzét a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Karán a hallgatóknak, ahol lehetőség nyílt az ismerkedésre a későbbi gyakorlati helyeikkel, esetleges munkahelyükkel. A Győr Plusz beszámolója

Az Apáczai Csere János Kar Szociális Tanulmányok és Szociológiai Tanszék mellett működő Szociális Projektinkubátor Közösségi Akció és Kutatás Alapítvány szervezésében harmadik alkalommal szerveztek terep- és állásbörzét a Nők a családban, nők a munkahelyen elnevezésű európai uniós projekt keretében.

Ez a hagyományos állásbörzéktől annyiban tért el, hogy szociális intézményeket, civil szervezeteket, egyesületek hívtak meg, hogy bemutatkozásukkal közelebb kerüljenek az egyetem tanító, szociális munka, szociálpedagógia, szociológia, valamint közösségi és civil tanulmányok szakos hallgatóihoz.

Elsődleges cél, hogy a társadalomtudomány szakos diákok és a képzésben lévő terepintézmények találkozhassanak, a fiatalok megismerjék a későbbi terepgyakorlati helyszíneket vagy akár munkalehetőséget is találjanak. A másik cél, hogy a civil szervezetek az önkéntességre is ösztönözzék a fiatalokat. Az iskolai közösségi szolgálat keretében középiskolás diákok is részt vettek segítőként a terep- és állásbörzén.

Csillag Attila, a tanszék ügyvivő szakértő terepkoordinátora, önkéntes szervezőként elmondta, a részt vevő szervezeteknek, alapítványoknak, egyesületeknek az egyetem alkalmat biztosít arra, hogy tanórákon is bemutassák tevékenységüket. A 16 győri és Győr környéki szervezetekről rövid imázsfilmeket is láthattak az érdeklődők és az börze utáni visszajelzéseik fontos iránymutatóként szolgálnak a szervezőknek.

Csillag Attila terepkoordinátorként örömmel látja, hogy nagyon jó a kapcsolat és a kommunikáció a tanszék és a börzén megjelent szervezetek között, és feladatuk továbbra is a szoros együttműködés megtartása. „Elmélet nincs gyakorlat nélkül, a tanszék közvetítő szerepét erősíti ez a rendezvény” – összegezte.

Pécsi Gertrúd a Camelot Mozgássérült Fiatalok Győri Egyesülete képviselőjeként megemlítette, az előző években is volt náluk olyan jelentkező, aki a terepbörze után kereste meg őket, és úgy véli, van igény az ilyen jellegű rendezvényekre a visszajelzések alapján azért is, hogy a különböző szervezetek egymással is találkozhassanak és tapasztalatot cseréljenek.

Dr. Pongrácz Attila dékán köszöntőjében arra hívta fel a figyelmet, hogy a felsőoktatási intézmény akkor végzi jól a dolgát, ha külső partnereket is bevon az oktatásba, megismerteti a hallgatókkal a gyakorlati és munkalehetőségeket, amellyel szakmai hátteret, kapcsolatot biztosít a számukra. Mindez akkor lehetséges, ha a hallgatók, az oktatók és a megjelent szervezetek nyitottak egymás irányába és ezzel a nyitottsággal folytatják a megkezdett munkát és kapcsolatépítést.

 

A rendezvényhez kapcsolódva nyílt meg az egyetem Apáczai karán az Integrált Jogvédelmi Szolgálat Tudom, hogy van jogom! 2018 – Otthonban, családban című művészeti alkotópályázat társadalmi integrációt bemutató kiállítása.

Szerző: Szabó Csilla

Szerkesztő: Pulai Sarolta

Eredeti cikk:
http://gyorplusz.hu/gyor/allas-es-gyakorlati-lehetoseget-kinaltak/

Tantárgyi információk

Válassza ki a beiratkozás félévét!
Válassza ki a nyelvet!
Válassza ki a szakot!
Válassza ki a szakirányt!
Válassza ki a tantervet!
 

Tantárgyi tematika kereső

Események