Híreink, aktualitásaink

Dr. Tóth Péter a Civil Szemle szerkesztőségének tagja lett

Dr. Tóth Péter a Civil Szemle szerkesztőségének tagja lett

Dr. Tóth Péter, tanszékünk egyetemi docense meghívást kapott a Civil Szemle szerkesztőségébe. A korábbi főszerkesztő, Dr. Nárai Márta, tanszékünk egyetemi docense 2023-ban átadta a lap főszerkesztői posztját Dr. Nagy Ádámnak. 
A lap jelentős átalakításon esett át az utóbbi időszakban, a fő cél, hogy a jövőben Q3-as nemzetközi folyóirattá váljon. 

Az új szerkesztőség tagjai: 
Balogh Péter, egyetemi adjunktus, Szegedi Tudományegyetem 
Bacsa-Bán Anetta, főigazgató, egyetemi docens, Dunaújvárosi Egyetem
Gerő Márton, egyetemi adjunktus, Eötvös Lóránd Tudományegyetem
Glied Viktor, egyetemi docens, Pécsi Tudományegyetem
Pánovics Attila, egyetemi adjunktus, Pécsi Tudományegyetem
Tóth Péter, egyetemi docens, Széchenyi István Egyetem
Béres-Áfra Zsuzsa doktorjelölt, Debreceni Egyetem

Dr. Nárai Márta a lap nemzetközi tanácsadó testületében segíti a folyóirat munkáját. 

 

Lezárult a SZE SosemArt Egyetemi Színjátszó Társulat tizenkettedik évada

Lezárult a SZE SosemArt Egyetemi Színjátszó Társulat tizenkettedik évada

Péntek délután lezárult a SZE - Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Karon, a SZE SosemArt Egyetemi Színjátszó Társulatunk immáron 12. évada. Nagyon sok csodálatos dolog történt velünk az elmúlt évben. Ahogy a korábbiakban, az évet ezúttal is egy Színjátszós táborral zártuk, melynek során előkészítettük a következő évadunk előadásait. A repertoárunkon lévő 3 vígjáték és egy performansz mellett szeptemberben két új előadással várjuk majd Kedves Közönségünket!
A csodaimitátor címre keresztelt darabunk egy olyan színház kulisszái mögé kalauzolja el a nagyérdeműt, melynek tagjai kizárólag nőkből állnak. A szenvedélyes, intrikákkal tűzdelt perpatvar közepette felvetődik a kérdés, hogy vajon mindenki az-e, akinek látszik, és vajon ki lehet a híres csodaimitátor?
A másik, frissen bemutatásra kerülő előadásunk, John Cresswell "So little time" (1952) című filmjének forgatókönyve alapján, Sári Orsolya által színpadra írt dráma, melynek történései a második világháború idejébe kalauzolják el a Nézőinket. Szerenád című darabunk egy olyan szerelmi történetet mutat be, mely számos aspektusból vizsgálja az egyéni döntések súlyát, a személyes szabadság és az elfogadás kérdéskörét.
Találkozunk szeptemberben!!!!!!:)
Gyermektábor tanszékünk munkatársainak szervezésében

Gyermektábor tanszékünk munkatársainak szervezésében

Tanszékünk idén is két nyári tábort szervez a karon az egyetemi munkatársak gyermekei számára 2024. június 1-e és 12-e között. A Dr. Kóbor Kriszta és Csillag Attila által vezetett tábor egyben szakmai gyakorlatként is funkcionál szociálpedagógus, gyógypedagógus és közösségszervező szakos hallgatók számára. 

Dr. Simonik Péter díja

Dr. Simonik Péter díja

A LI. Országos Honismereti Akadémia nyitónapján, tanszékünk egyetemi docense, Dr. Simonik Péter kitüntetést, a Honismereti Szövetség Emlékérmét vehete át több évtizedes honismereti és helytörténeti munkája elismeréseként Esztergomban. 

Gratulálunk a kitüntetéshez!

Kollégáink előadása a Ladikos Fesztiválon

Kollégáink előadása a Ladikos Fesztiválon

Dr. Bugovics Zoltán és Dr. Tóth Péter, tanszékünk egyetemi docensei meghívást kaptak a Ladikos Fesztivál szervezőitől. Idén 2024. június 15-én 19. alkalommal került megrendezésre a hagyományőrző fesztivál a mecséri dunaparton. A délelőtti idősávban került sor az előadásra, ahol a két kutató a 2021-ben és 2022-ben megrendezett, Bács-Kiskun megye településein lezajlott III. Tanyakollégium   kutatás során szerzett tapasztalatait osztotta meg a fesztivál vendégeivel egy jó hangulató, interaktív előadás keretében. Az előadásokon és az azt követő beszélgetés során szóba került a tanyás területeken élő emberek és helyi társadalmak jellemzői, az itt végzett tevékenységek lehetőségei a globális felmelegedés és a települések átalakulása során.  

 

Záróvizsgák rendje a 2023-24-es tanév tavaszi félévében szociálpedagógia alapszakon

Záróvizsgák rendje a 2023-24-es tanév tavaszi félévében szociálpedagógia alapszakon

Záróvizsga: Szociálpedagógia Ba
Helyszín: 112-es terem AK1  
Időpont: 2024. 06. 25. (kedd) 10:00 óra

Elnök: Dr. Szakácsné Foki Katalin
Tagok: Dr. Benyák Anikó, Dr. Kóbor Krisztina, Dr. Simonik Péter
Jegyzőkönyvvezető: Polgár Fatime

Egyetemi napközis tábor Győrben a tanszék oktatóinak és hallgatóinak jóvoltából

Érzékenyítés, kertészkedés, raklapbútor készítés is szerepelt annak a tábornak a programjában, melyet hallgatók szerveztek egyetemi dolgozók gyermekeinek.

A tábor több, az egyetem különböző tanszékein dolgozó munkatás összefogásával valósult meg, akik önkéntes munkájuk révén hozzájárultak ahhoz, hogy a táborban résztvevő gyermekek sokszínű programok révén juthassanak felejthetetlen élményekhez. A programok között szerepelt: különleges játékos feladatok, érzékenyítés, kertészkedés, túrázás a természetben, raklapbútor készítettek, népdalokat és néptáncot tanultak, valamint kézműves foglalkozáson vettek részt

A tábor létrehozásának ötlete dr. Tóbiás Lászlótól és Csillag Attilától ered, akik a szemeszter kezdetén, 8 ifjúságsegítő hallgatóval együtt egy olyan projektgyakorlat létrehozása mellet döntöttek, mely amellett, hogy innovatív, hosszútávon fenntartható, hagyományt teremtve évről évre megismételhető, fejleszthető, erősíti a kapcsolatot az egyetemen lévő tanszékek munkatársai között.

A tábor utolsó napján családi napot szerveztek, melynek alkalmával a táborban résztvevő segítőket, gyermekeket és családtagjaikat közös bográcsozásra várták.

Régi tervét valósította meg Csillag Attila és Tóbiás László; 8 szociális és ifjúsági munka szakos hallgatóval együtt egy olyan projektgyakorlat létrehozása mellet döntöttek, mely amellett, hogy innovatív, hosszútávon fenntartható, hagyományt teremtve évről évre megismételhető, fejleszthető, erősíti a kapcsolatot az egyetemünkön lévő tanszékek munkatársai között.
Napközis tábort szerveztek az egyetemi dolgozók általános iskolás gyermekei számára.

A tábor változatos programokból épült fel; biztosította a gyermekek számára a mozgást, a friss levegőt és szerezhettek egy kis tudást régi hagyományokból, szokásokból, megismerkedhettek a kertészkedés fortélyaival, alkalmuk nyílt közös barkácsolás révén kerti bútor építésére, mindemellett erdei kirándulás, élménypedagógiai foglalkozás, érzékenyítő tréning, számítástechnikai szakkör, és izgalmasabbnál izgalmasabb kézműves programok vártak rájuk.

A táborban Attilán és Lacin kívül önkéntesként dolgozó kollégák:
Halbritter András - Természettudományi Tantárgy-pedagógiai Tanszék - kertészkedés
Nits Lászlóné - Szociális Tanulmányok és Szociológia Tanszék- kézműves foglalkozás
Pécsi Gertrúd - Szociális Tanulmányok és Szociológia Tanszék-érzékenyítő program
Fehér András - Távközlési Tanszék- számítástechnikai foglalkozás
Lampert Bálint - Tanár- és Tanítóképző Tanszék -túrázás

A tábort “külső” munkatársként segítő kollégák:
Kokas Éva- kézműves program
Fehér Andrásné – kézműves program
Végh László-élménypedagógiai foglalkozás

A hallgatók:
Barszcz Brigitta, Bors Regina, Szalayné Perjámosi Beáta, Tóth Orsolya, Samu Viktória, Sebestyén Gerda, Csoma Márk, Ábrahám Péter.

A tábor létrehozását támogatta az Egyetemi Dolgozók Szakszervezete.

Reméljük, jövőre lesz folytatás!

Tantárgyi információk

Válassza ki a beiratkozás félévét!
Válassza ki a nyelvet!
Válassza ki a szakot!
Válassza ki a szakirányt!
Válassza ki a tantervet!
 

Tantárgyi tematika kereső

Események