Híreink, aktualitásaink

Simonik Péter podcastban beszélt a Tatán végzett kutatómunkájáról

Simonik Péter podcastban beszélt a Tatán végzett kutatómunkájáról

Dr. Simonik Péter helytörténeti kutató, a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Karának egyetemi docense évek óta kutatja a ma Tatabányához tartozó községek, Alsó- és Felsőgalla, Bánhida, valamint Tatabánya zsidó lakosainak történetét. Egykor a tatai izraelita hitközséghez tartoztak. Felsőgallai temetőjüket 1929 körül nyitották, de azt megelőzően Tatán temetkeztek, sőt, sokan még később is. Dr. Simonik Péter helytörténészként szeretett volna többet megtudni a Tatán eltemetett családokról, s Kerti Katalin, a Goldberger Alapítvány kurátora pedig a vizek városának zsidó temetőjéről.

Hír innen: https://www.kemma.hu/helyi-kozelet/2024/03/tata-zsido-temeto-podcast

Dr. Csizmadia Zoltán lett a regionális tudományi program vezetője

Dr. Csizmadia Zoltán lett a regionális tudományi program vezetője

2024. április 1-től egyetemünk Vezetősége megbízást adott Dr. Csizmadia Zoltán, egyetemi docens, tanszékvezető részére a Regionális- és Gazdaságtudományi Doktori Iskola regionális tudományi programja vezetői feladatainak ellátására.

Gratulálunk a kinevezéshez!

Érzékenyítési séta Győrben

Érzékenyítési séta Győrben

 

Pécsi Gertrúd, kari titkársági referens részvételével minden évben szakmai jellegű érzékenyítési sétát szervez a Széchenyi István Egyetem Közlekedésépítési és Vízmérnöki Tanszéke, építőmérnök hallgatók számára Győrben. 

A sétáról a beszámolót Dr. Makó Emese, egyetemi docens, tanszékvezető írta a tanszék Facebook oldalán.

Dr. Laczkovits-Takács Tímea a győri KEF új elnöke

Dr. Laczkovits-Takács Tímea a győri KEF új elnöke

Dr. Laczkovits-Takács Tímea, tanszékünk egyetemi adjunktusa, ezen év januárjától a város alpolgármestere lett Győr Megyei Jogú Város Kábítószerügyi Egyeztető Fórumának az elnöke. 

A hírt a Győr+ osztotta meg: 
https://www.gyorplusz.hu/gyor/munkaban-az-uj-kef-elnok/

Komplex kutatási gyakorlat és terepmunka indul a tanszéken

Komplex kutatási gyakorlat és terepmunka indul a tanszéken

Tanszékünk a 2023-24-es tannévben tovább folytatja a Magyar Máltai Szeretetszolgálattal közös szakmai munkát és kutatásokat. 

Simonik Péter könyvbemutatója Tatán

Simonik Péter könyvbemutatója Tatán

2024. február 19-én a tatai volt Piarista Rendházban bemutatták a „Legyen lelke Isten árnyékában”. A tatai zsidó temető története és 18-21. századi sírkövei címmel megjelent e-könyvet, amelynek egyik szerkesztője, több tanulmány szerzője, valamint a kötet alapjául szolgáló 2021-2023 között lezajlott, a Magyarországi Zsidó Örökség Közalapítvány, a MAZSIHISZ, valamint Tata Város Önkormányzata által támogatott kutatási projekt szakmai vezetője Dr. Simonik Péter, tanszékünk egyetemi docense volt. 

Tanszékünk a Nyitott Kapuk Napján 2024-ben

Tanszékünk a Nyitott Kapuk Napján 2024-ben

A Széchenyi Egyetem 2024. január 16-án, kedden rendezte hagyományos Nyitott Kapuk Napja rendezvényét. Tanszékünk több helyen is részt vett a forgatagban. A szociális és szociológia alapszakok és a közösségi és civil tanulmányok mesterszak iránt érdeklődők kérdéseire az Apáczai Kar standján tanszéki kollégáink, Wagner Angéla, Böcz Tamara, Oszter Bettina, Bugovics Zoltán és hallgatóink, Dedics Virág, Tóth Anett és Tímár Nelli válaszoltak a délelőtt folyamán. A délutáni, hivatalos szakvezetők által tartott szakos bemutatók mellett pedig egy további látogatható, interaktív programmal is készült Csillag Attila mestertanár és Dr. Kóbor Krisztina egyetemi adjunktus az egyetemre kilátogató végzős középiskolásoknak. Az ÚT144-es teremben, felhasználva a tréneri oktatásban használt feladatokat, szituációkat Offline szabadulószobát szerveztek és vezettek a délelőtt folyamán. A beérkező érdeklődők öt csoportban oldottak meg feladatokat, fejlesztethették önismeretüket, kooperációs készségeiket.

 

Záróvizsgák rendje a 2023-24-es tanév őszi félévében humán-csoportfejlesztő tréner szakon

Záróvizsgák rendje a 2023-24-es tanév őszi félévében humán-csoportfejlesztő tréner szakon

Záróvizsga: Humán- és Csoportfejlesztő Tréner (AKL_THC)
Helyszín: Ravazd  
Időpont: 2024.01.25. (csütörtök) 09:00 óra
Bizottság száma: 25-2
Elnök: Dr. habil Csizmadia Zoltán
Tagok: Dr. Nagy Tamás Jenő, Dr. Kóbor Krisztina, Csillag Attila
Jegyzőkönyvvezető: Wagner Angéla

Egyetemi napközis tábor Győrben a tanszék oktatóinak és hallgatóinak jóvoltából

Érzékenyítés, kertészkedés, raklapbútor készítés is szerepelt annak a tábornak a programjában, melyet hallgatók szerveztek egyetemi dolgozók gyermekeinek.

A tábor több, az egyetem különböző tanszékein dolgozó munkatás összefogásával valósult meg, akik önkéntes munkájuk révén hozzájárultak ahhoz, hogy a táborban résztvevő gyermekek sokszínű programok révén juthassanak felejthetetlen élményekhez. A programok között szerepelt: különleges játékos feladatok, érzékenyítés, kertészkedés, túrázás a természetben, raklapbútor készítettek, népdalokat és néptáncot tanultak, valamint kézműves foglalkozáson vettek részt

A tábor létrehozásának ötlete dr. Tóbiás Lászlótól és Csillag Attilától ered, akik a szemeszter kezdetén, 8 ifjúságsegítő hallgatóval együtt egy olyan projektgyakorlat létrehozása mellet döntöttek, mely amellett, hogy innovatív, hosszútávon fenntartható, hagyományt teremtve évről évre megismételhető, fejleszthető, erősíti a kapcsolatot az egyetemen lévő tanszékek munkatársai között.

A tábor utolsó napján családi napot szerveztek, melynek alkalmával a táborban résztvevő segítőket, gyermekeket és családtagjaikat közös bográcsozásra várták.

Régi tervét valósította meg Csillag Attila és Tóbiás László; 8 szociális és ifjúsági munka szakos hallgatóval együtt egy olyan projektgyakorlat létrehozása mellet döntöttek, mely amellett, hogy innovatív, hosszútávon fenntartható, hagyományt teremtve évről évre megismételhető, fejleszthető, erősíti a kapcsolatot az egyetemünkön lévő tanszékek munkatársai között.
Napközis tábort szerveztek az egyetemi dolgozók általános iskolás gyermekei számára.

A tábor változatos programokból épült fel; biztosította a gyermekek számára a mozgást, a friss levegőt és szerezhettek egy kis tudást régi hagyományokból, szokásokból, megismerkedhettek a kertészkedés fortélyaival, alkalmuk nyílt közös barkácsolás révén kerti bútor építésére, mindemellett erdei kirándulás, élménypedagógiai foglalkozás, érzékenyítő tréning, számítástechnikai szakkör, és izgalmasabbnál izgalmasabb kézműves programok vártak rájuk.

A táborban Attilán és Lacin kívül önkéntesként dolgozó kollégák:
Halbritter András - Természettudományi Tantárgy-pedagógiai Tanszék - kertészkedés
Nits Lászlóné - Szociális Tanulmányok és Szociológia Tanszék- kézműves foglalkozás
Pécsi Gertrúd - Szociális Tanulmányok és Szociológia Tanszék-érzékenyítő program
Fehér András - Távközlési Tanszék- számítástechnikai foglalkozás
Lampert Bálint - Tanár- és Tanítóképző Tanszék -túrázás

A tábort “külső” munkatársként segítő kollégák:
Kokas Éva- kézműves program
Fehér Andrásné – kézműves program
Végh László-élménypedagógiai foglalkozás

A hallgatók:
Barszcz Brigitta, Bors Regina, Szalayné Perjámosi Beáta, Tóth Orsolya, Samu Viktória, Sebestyén Gerda, Csoma Márk, Ábrahám Péter.

A tábor létrehozását támogatta az Egyetemi Dolgozók Szakszervezete.

Reméljük, jövőre lesz folytatás!

Tantárgyi információk

Válassza ki a beiratkozás félévét!
Válassza ki a nyelvet!
Válassza ki a szakot!
Válassza ki a szakirányt!
Válassza ki a tantervet!
 

Tantárgyi tematika kereső

Események

Török Vacsora Est - Sieger Gasztroélmény 2024. április 26. 18:00 - 22:00
UNI GYŐR ÖRÖMFUTÁS 2024. április 27. 09:00 - 10:00
Nordic walking 2024. április 29. 08:00 - 09:00
Nordic walking 2024. május 6. 08:00 - 09:00